Strony

06 października 2014

Wnętrze skandynawskie

Hej, już tak dawno nie dodawałam nowego posta, że aż mi wstyd, że tak zaniedbałam mojego bloga. No cóż czas za szybko płynie, albo pustki w głowie. Dzisiaj miałam wyjątkowo trudny dzień. Okropne przedmioty i dodatkowo olimpiada z polskiego, na której nic nie wiedziałam (ale przynajmniej mi dwie lekcje uciekły). A tak ogólnie to pogoda jest śliczna, słońce za oknem świeci. Aktualnie czekam na air maxy, które zamówiłam sobie we wcześniejszy piątek, mam nadzieję że w tym tygodniu będę mogła założyć je już na nogi.
Ale wróćmy do głównego tematu: wnętrza skandynawskie:
Wnętrza te są przytulne i przestrzenne nawiązujące do klimatu chłodnej klimatycznie za to gościnnej, domowej atmosfery Północy, charakteryzują się czystością formy i stonowanymi barwami: biel, szarość i brąz. Akcentem mocno charakterystycznym dla architektury skandynawskiej jest naturalne drewno.
A dlaczego nawiązuję do tego tematu? Ponieważ marzę o pokoju w takim właśnie stylu. Dwa lata temu gdy zmieniałam w pokoju meble podobały mi się ciemno orzechowe meble i takie sobie kupiłam, jednak teraz żałuję bo wolałabym mieć cały miały pokój z kolorowymi akcentami. A oto zdjęcia, które mnie inspirują:


Brak komentarzy: